Kolejna dobra wiadomość! Nowa sieć wodociągowa w Piwnicznej-Zdroju!
Dziękujemy Zarządowi Województwa Małopolskiego, a przede wszystkim: Marszałkowi Województwa Małopolskiego – Łukasz Smółka, Wicemarszałkowi Województwa Małopolskiego - Witold Kozłowski oraz Posłowi na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - Patryk Wicher za wsparcie naszych działań!
Projekt: Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój. Dzięki środkom z Funduszy Europejskich dla Małopolski 2021–2027 powstanie nowa sieć wodociągowa o długości ponad 2,3 km.
Zakres inwestycji:
- Osiedle Borownice – budowa 1 659 [mb] sieci wodociągowej wraz z hydrofornią kontenerową i hydrantami.
- Osiedle Zdrojowe – budowa 687 [mb] sieci wraz z hydrantami nadziemnymi.
Wartość projektu: 1 980 202,84 zł
Dofinansowanie z Małopolski: 1 375 926,66 zł (85%)
To inwestycja, która zapewni mieszkańcom stabilny dostęp do wody pitnej, zwiększy bezpieczeństwo i poprawi komfort życia w Piwnicznej-Zdroju.
Tomasz Michałowski
Burmistrz Piwnicznej-Zdroju

























