Wieża widokowa na Eliaszówce

Klasyk dla turystów trasa: Piwniczna - Zdrój – Piwowarówka – Eliaszówka – Obidza – Sucha Dolina. Podczas wędrówki mija się kilka rozległych polan  zapewniających urokliwe widoki. Ustawione na szlaku tablice z ciekawostkami przyrodniczymi i ławeczki zachęcają do odpoczynku. Na stromych odcinkach szlaku zamontowane są  schody terenowe. Na szczycie Eliaszówki  wznosi się 20-metrowa wieża widokowa, z której można podziwiać rozległą panoramę. Ponadto na szczycie góry znajduje się zadaszona altana, miejsce na ognisko a dla miłośników kolarstwa górskiego - tor przeszkód.  

Uatrakcyjnienie szlaku jest częścią projektu  zrealizowanego przez gminę Piwniczna-Zdrój pn. „Uatrakcyjnienie szlaku turystycznego Eliaszówka z budową wieży widokowej oraz renowacja i zagospodarowanie parku Węgielnik-Skałki w Piwnicznej-Zdroju” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

UWAGA! Utrudnienia na wieży widokowej na Eliaszówce

W związku z pracami konserwacyjnymi wieży widokowej na Eliaszówce informujemy, że w dniach od 08.06.2021 r. (wtorek) do dnia 12.06.2021 r. (sobota) wejście na wieżę będzie zamknięte. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Kalendarz wydarzeń

TMP
Facebook
Dzień Dobry TVN. Turystyczny Szlak Uzdrowisk Małopolski 17.08.2019 r.
KOLEJE MAŁOPOLSKIE
W KRAJ PIWNICZNA
Znad Popradu
MIODNY SZLAK

Na skróty: