Wieża widokowa na Eliaszówce

Klasyk dla turystów trasa: Piwniczna - Zdrój – Piwowarówka – Eliaszówka – Obidza – Sucha Dolina. Podczas wędrówki mija się kilka rozległych polan  zapewniających urokliwe widoki. Ustawione na szlaku tablice z ciekawostkami przyrodniczymi i ławeczki zachęcają do odpoczynku. Na stromych odcinkach szlaku zamontowane są  schody terenowe. Na szczycie Eliaszówki  wznosi się 20-metrowa wieża widokowa, z której można podziwiać rozległą panoramę. Ponadto na szczycie góry znajduje się zadaszona altana, miejsce na ognisko a dla miłośników kolarstwa górskiego - tor przeszkód.  

Uatrakcyjnienie szlaku jest częścią projektu  zrealizowanego przez gminę Piwniczna-Zdrój pn. „Uatrakcyjnienie szlaku turystycznego Eliaszówka z budową wieży widokowej oraz renowacja i zagospodarowanie parku Węgielnik-Skałki w Piwnicznej-Zdroju” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

UWAGA! Utrudnienia na wieży widokowej na Eliaszówce

W związku z pracami konserwacyjnymi wieży widokowej na Eliaszówce informujemy, że w dniach od 08.06.2021 r. (wtorek) do dnia 12.06.2021 r. (sobota) wejście na wieżę będzie zamknięte. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Kalendarz wydarzeń

Folder Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój
FESTIWAL BIEGÓW
Facebook
Dzień Dobry TVN. Turystyczny Szlak Uzdrowisk Małopolski 17.08.2019 r.
TMP
W KRAJ PIWNICZNA
Znad Popradu
MIODNY SZLAK

Na skróty: