Pijalnia Artystyczna i Park Zdrojowy

Pijalnia Artystyczna i Park Zdrojowy

Piwniczna - Zdrój to popularne uzdrowisko ulokowane w Dolinie Popradu ok. 20 km na południe od Nowego Sącza. Okoliczne wody mineralne znane były od dawna, choć początkowo wykorzystywano je jako "kwaśne wody o cudownej mocy".

Sława Piwnicznej - Zdroju zacząła rozkwitać po roku 1885, w którym to zawitał w te strony pochodzący ze Lwowa dr Juliusz Korwin Gąsiorowski. Zasmakowawszy w tutejszych wodach doprowadził do przeprowadzenia fachowych badań i opracowań dotyczących walorów tutejszych źródeł.

Pierwszego odwiertu wód mineralnych dokonano w roku 1932.

Rozwój idei uzdrowiskowego charakteru Piwnicznej - Zdroju doprowadził do utworzenia w mieście Parku Zdrojowego i pijalni wód mineralnych. Pierwotnie przeznaczona była jedynie do konsumpcji wody, dziś pełni również funkcję Pijalni Artystycznej - miejsca przeznaczonego do organizacji rozmaitych wystaw, koncertów, przedstawień etc.

W zlokalizowanym przy Pijalni Artystycznej Parku Zdrojowym znajduje się również amfiteatr wykorzystywany do koncertów plenerowych. Urokliwe alejki parku pozwalają wyciszyć się i zrelaksować a szum płynącego nieopodal Popradu dodaje temu miejscu wyjątkowego uroku. Najmłodsi mogą spędzić czas na utworzonym specjalnie dla nich placu zabaw a wszyscy nasi mili Goście mogą zakosztować wody wprost ze źródła jednej z piwniczańskich szczaw.

Kalendarz wydarzeń

TMP
Facebook
Dzień Dobry TVN. Turystyczny Szlak Uzdrowisk Małopolski 17.08.2019 r.
KOLEJE MAŁOPOLSKIE
W KRAJ PIWNICZNA
Znad Popradu
MIODNY SZLAK

Na skróty: