Filmy

Beskid Sądecki SPŁYW POPRADEM Piwniczna-Zdrój - Rytro

Beskid Sądecki DWIE WIEŻE Radziejowa - Eliaszówka

"Odkrywaj Sądeckie". Autor: Paweł Mucha - Film / Fotografia - Mam przyjemność zaprezentować Wam moje najnowsze dzieło. Film wykonany na zlecenie Powiat Nowosądecki - Sądeckie zaprasza ukazujący piękno regionu Sądeckiego. Sporo wschodów słońca, propozycji wycieczek oraz aktywnego spędzania czasu a także zabytków, tradycji i kultury sądeckiej. Jeśli podoba Wam się ta realizacja to udostępnijcie dalej, niech jak najwięcej osób odkryje Sądeckie 

Spotkania nad Popradem: Zobacz malownicze miejsca ukryte wśród przełomów rzeki Poprad oraz poznaj bliżej nadpopradzkich górali. Poddaj się magii Popradu. On potrafi urzekać! Sześć różnych osób zainspirowanych książką Marii Lebdowiczowej "Rzeka z miasteczkiem w tle" dzieli się tym, co dla nich najistotniejsze w nadpopradzkim krajobrazie. Wszyscy są mieszkańcami Piwnicznej-Zdroju i podkreślają jak dużo to miejsce zawdzięcza rzece. Gdyby nie Poprad, król Kazimierz Wielki na pewno nie lokowałby na hojnych przywilejach wolnego miasta w dziewiczej, nieprzebytej i bezludnej puszczy karpackiej. A tak, to dnem rzecznego jaru, poprzez głuszę pierwotnej puszczy ciągnęły karawany kupców, wojska, królowie, dygnitarze i dyplomaci, zbójnicy i drobni tułacze. Przy tej drodze bogaciła się między innymi Piwniczna, a Popradem spławiano wino, drzewo, żelazo, owoce suszone, antymon, miód, wody mineralne, płótna, zboże i wódkę... Tak było kiedyś, a jak jest teraz dowiecie się ze SPOTKAŃ NAD POPRADEM.

Piwniczna-Zdrój - Uzdrowiska Małopolski: Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców, Gości i Turystów odwiedzających Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój do obejrzenia filmu i co najważniejsze do odwiedzenia nas o każdej porze roku. Serdecznie Zapraszamy ;) Cieszymy się, że mieliśmy swój mały udział w jego powstawaniu. Dziękujemy reżyserowi Tomaszowi Paulukiewiczowi za możliwość inspirującej współpracy. Film powstał w ramach projektu "Wsparcie działalności MŚP z branży turystyki oraz zwiększenie rozpoznawalności Małopolski jako turystycznej marki gospodarczej - Tu Małopolska", więcej o projekcie na stronie: www.tumalopolska.pl

Piwniczna-Zdrój Park Węgielnik-Skałki: Specjalnie przygotowane ścieżki rekreacyjne z udogodnieniami w postaci drewnianych schodów i poręczy wiodą na szczyt wzniesienia, gdzie znajduje się aranżacja historyczna z odtworzonymi okopami z czasów II wojny światowej. Na polanie rekreacyjnej znajduje się grilowisko, altana, boisko do siatkówki, ścieżka zdrowia (urządzenia do ćwiczeń siłowych), a dla najmłodszych mały plac zabaw.  Znajdująca się mała wieża obserwacyjna (4m) pozwala podziwiać najbliższą okolicę.  Chyba najciekawszą atrakcją jest platforma widokowa zawieszona na wychodni skalnej. Koło skalnej ściany prowadzona jest  łańcuchowa ścieżka o wyższym stopniu trudności. 

Łomnica-Zdrój w Beskidzie Sądeckim: Poznaj Łomnicę-Zdrój jedną z najstarszych wsi i najstarszych zdrojowisk Beskidu Sądeckiego. Dla niektórych również jedno z najbliższych sercu miejsc. Łomnica Zdrój to miejscowość turystyczno - uzdrowiskowa rozciągająca się na przestrzeni 9 km wzdłuż potoku Łomniczanka, prawego dopływu Popradu. Dolina Łomniczanki w swej górnej, północnej części podchodzi pod główny grzbiet Pasma Jaworzyny Krynickiej. Dominuje tu Wierch nad Kamieniem, w sąsiedztwie którego znajdują się turystycznie popularne Pisana Hala i Łabowska Hala. Centrum miejscowości leży na wysokości 400-600 m npm. Występujące tu źródła wody mineralnej o charakterze leczniczym mogą być stosowane w profilaktyce leczenia chorób układu krążenia. Miejscowość słynie w okolicy z potrawy regionalnej, pysznych pierogów łomniczańskich, które obrosły w liczne anegdoty i dowcipy.

Kokuszka w Beskidzie Sądeckim: W 2020 r. przypadała 450 rocznica założenia wsi Kokuszka. Czym charakteryzuje się ta najmniejsza i najmłodsza wieś w Gminie Piwniczna-Zdrój? Odpowiedzi szukajcie w filmie.

Miejsca rekreacyjne Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój: Słoneczna aura zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i większej aktywności fizycznej .. Zapraszamy do korzystania z efektów realizacji projektu pn. " Budowa ogólnodostępnych miejsc rekreacji (dla rodzin z dziećmi ) w uzdrowisku Piwniczna-Zdrój"

Studio DTS: Wywiad z Burmistrzem Piwnicznej-Zdroju Dariuszem Chorużykiem na temat turystyki w uzdrowisku. Prowadzący: Wojciech Molendowicz Dobry Tygodnik Sądecki.

Czesław Mozil & Górale Nadpopradzcy - Dalej jazda Panie Gazda: Klip nagrany w Beskidzie Sądeckim na Szlaku Kultury Wołoskiej. Stary Sącz, Rytro, Piwniczna-Zdrój, Wierchomla Słowa utworu "Dalej jazda Panie Gazda" napisał Michał Zabłocki, muzykę Czesław Mozil.

"Ja po prostu kocham żyć" - Danuta Szaflarska: Zapraszamy do obejrzenia filmu przygotowanego przez Seweryna Łomnickiego. Film zrealizowany w ramach konkursu „Elity ziemi sądeckiej II Rzeczpospolitej i ich losy” - edycja 2020.

 

Kalendarz wydarzeń

Facebook
Dzień Dobry TVN. Turystyczny Szlak Uzdrowisk Małopolski 17.08.2019 r.
Rozkład jazdy pociągów 01.09.2019 - 19.09.2019
Bieg Popradzki
TMP
W KRAJ PIWNICZNA
Znad Popradu
Miasta Partnerskie
MIODNY SZLAK

Na skróty: