Relacja z premiery teledysku pt. „Dalej Jazda Panie gazda”

W dniu 6 października 2019 roku o godzinie 17.00 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury  w Piwnicznej-Zdroju miała miejsce premiera teledysku do nowej piosenki w dorobku Czesława Mozila pt. „Dalej Jazda Panie gazda”.

Piosenka ta zawiązana jest z korzeniami muzyki ludowej i kulturą górali nadpopradzkich. Popularny muzyk nagrał do najnowszego utworu teledysk z zespołami regionalnymi: Dziecięcym Zespołem Regionalnym Małe Piwnicoki z Piwnicznej-Zdroju, z Rytrzokami z Rytra oraz Zespołem Bystro Kicora z Przysietnicy. Cieszymy się niezmiernie, że powstał kolejny materiał promujący Nadpopradzki Region. Naprawdę świetnym pomysłem był udział najmłodszych mieszkańców regionu, które dały niespotykaną dotąd energię i barwne tło dla wystąpienia Czesława Mozila.

Wspólny utwór muzyczny znanego muzyka i nadpopradzkich górali powstał jako pierwszy w ramach projektu „Artyści na szlaku kultury wołoskiej”, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Górale Karpat. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Gminy: Stary Sącz, Rytro oraz Piwniczna-Zdrój.

Kalendarz wydarzeń

W KRAJ PIWNICZNA
Facebook
Znad Popradu
BASEN NA RADWANOWIE
Miasta Partnerskie

Na skróty: