Europejski fundusz rozwoju regionalnego Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Europejski fundusz rozwoju regionalnego

AKTUALNOŚCI

Konwent wójtów i burmistrzów

Konwent wójtów i burmistrzów

18/02/2019

15 lutego 2019 roku w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbył się Konwent wójtów i burmistrzów. Oprócz starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego i Zarządu Powiatu, wójtów i burmistrzów z naszego regionu, w spotkaniu wziął również udział marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski.

- Dziękuję staroście nowosądeckiemu za reaktywowanie Konwentu – mówił marszałek Witold Kozłowski. – Mam nadzieję, że będziemy się spotykać regularnie i omawiać najważniejsze sprawy dla Sądecczyzny.

Po tym, jak Marta Maj – dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, przedstawiła informację na temat sieci ścieżek rowerowych oraz realizacji inwestycji drogowych w Województwie Małopolskim, marszałek odpowiadał na pytania posłów i włodarzy gmin. Większość dotyczyła połączeń drogowych i szans na ich budowę. Poruszono m.in. temat budowy mostu w Kurowie i „Sądeczanki” oraz kolejnego mostu na Dunajcu w Nowym Sączu oraz połączenia północnej i zachodniej obwodnicy Nowego Sącza.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski mówił natomiast o zrealizowanych przez Powiat Nowosądecki inwestycjach i planach na najbliższe lata. Wspomniał o remontach dróg i budowie chodników w ubiegłym roku, budowie hali sportowej w Grybowie przy nowym budynku Liceum Ogólnokształcącego, termomodernizacji szkół powiatowych i DPSów oraz budowie nowego skrzydła szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju. Mówił także o środkach pozyskanych z Urzędu Marszałkowskiego na te przedsięwzięcia.

- W planach na ten rok mamy między innymi zakończenie we wrześniu budowy hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym w Starym Sączu – dodał starosta Marek Kwiatkowski. - Wartość robót to ponad pięć milionów złotych. Trwa również termomodernizacja budynku Zespołu Szkół w Marcinkowicach. Planowany termin realizacji pierwszego etapu inwestycji to maj 2019 roku, a orientacyjna wartość to ponad trzy miliony złotych. 

Ponadto zostanie opracowana dokumentacja projektowa wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego dla przebudowy i modernizacji budynku Zespołu Szkół i Placówek w Piwnicznej-Zdroju wraz z zagospodarowaniem działki dla potrzeb Domu Wczasów Dziecięcych (orientacyjna wartość zamówienia: 100 tys. zł) i budowy sali gimnastycznej przy Zespole Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach (orientacyjna wartość zamówienia: 50 tys. zł).

W Konwencie wójtów i burmistrzów wzięli udział m.in.: posłowie – Andrzej Czerwiński, Jan Duda, Wiesław Janczyk, Józef Leśniak, Arkadiusz Mularczyk, marszałek małopolski Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka, radni wojewódzcy – Grzegorz Biedroń, Marta Mordarska, Patryk Wicher, Zarząd Powiatu Nowosądeckiego: starosta Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk, członkowie Zarządu: Edward Ciągło, Marian Dobosz i Zofia Nika, przewodniczący RPN Roman Potoniec, radny Antoni Poręba – szef Klubu PiS w Radzie PN, Marta Maj p.o. dyrektora Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Przybyli też wójtowie i burmistrzowie z gmin Powiatu Nowosądeckiego.

Źródło: Powiat Nowosądecki (olsz)

Fot. Maria Olszowska

Galeria zdjęć

01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
05.jpg
06.jpg
07.jpg
08.jpg
09.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg
31.jpg
32.jpg
33.jpg
34.jpg
35.jpg
36.jpg
37.jpg
38.jpg