Europejski fundusz rozwoju regionalnego Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Europejski fundusz rozwoju regionalnego

AKTUALNOŚCI

Baran, baranina i Czarny Góral. Piwniczna-Zdrój na PANNONICE

Baran, baranina i Czarny Góral. Piwniczna-Zdrój na PANNONICE

03/09/2018

W miniony piątek (31 sierpnia) uwagę gości festiwalu PANNONICA organizowanego nad Popradem w Barciach przykuł niecodzienny widok: Czarny Góral przechadzający się wśród ludzi z czarnym baranem na sznurku.

Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że w ten właśnie sposób Miasto i Gmina Piwniczna-Zdrój promowała się na jednej z największych imprez w regionie tym, co dla niej charakterystyczne: folklorem Górali Nadpopradzkich. W czasie prezentacji regionu głos zabrał również Burmistrz Zbigniew Janeczek, decyzją którego dla uczestników przygotowano degustację pieczonej baraniny. Witając zgromadzonych gości zaprosił ich w gościnne progi Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój.

Warto podkreślić, że festiwal PANNONICA rokrocznie gromadzi tłumy wielbicieli folkloru zarówno z całej Polski jak i zagranicy.

Burmistrz Zbigniew Janeczek składa podziękowania Panu Piotrowi Maślance za zaangażowanie w promocję regionu oraz osobisty udział w Festiwalu.

Galeria zdjęć

IMG_0394.JPG
IMG_0400.JPG
IMG_0404.JPG
IMG_0409.JPG
IMG_0410.JPG
IMG_0414.JPG
IMG_0417.JPG