Europejski fundusz rozwoju regionalnego Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Europejski fundusz rozwoju regionalnego

AKTUALNOŚCI

Bieg i Marsz PIWNICZANKI-podsumowanie

Bieg i Marsz PIWNICZANKI-podsumowanie

26/07/2018

Siódma  edycja Biegu i Marszu ,,Piwniczanki” zgromadziła na starcie  282 uczestników  z  regionu małopolski i innych miast w Polsce oraz ze Słowacji, w tym: 149 w biegu, 52 w marszu i krótkim biegu na 3,7 km. Wystartowało też 81 uczestników  w małym biegu dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjum na różnych dystansach.

Patronat nad marszem objął starosta nowosądecki Marek Pławiak. Były to Mistrzostwa Ziemi Sądeckiej w nordic walking. Spikerem i honorowym starterem do wszystkich biegów był radny powiatowy Marian Dobosz. Marsz i bieg odbywał się w  upale sięgającym ponad 30 stopni Celcjusza. Trasa przebiegała ze stadionu KS Ogniwo przez ulice:  Daszyńskiego, Szczawnicką, Węgierską, Słowację, ul.Krynicką i ponownie na stadion. Liczyła ona 9 km przy niewielkich wzniesieniach. Na trasie były 2 punkty z wodą do  picia i gąbki do obmycia się i schłodzenia (na 3 km i 7 km).

Zwycięstwo w biegu głównym wywalczył wśród mężczyzn Paweł Smędowski z Sękowej, a wśród kobiet Regina Kulka z Ropy. W nordic walking zwycięzcami byli Joanna Szurek z Gorlic i Robert Janocha z Krosna. W małym biegu Piwniczanki pierwsze miejsca w grupach zajęli:

przedszkolaki

 • Jan Maurek,
 • Emilia Damasiewicz,

kl.I-III

 • Filip Dominik,
 • Olga Ściurka

kl.IV-VI

 • Jakub Tokarczyk
 • Wiktoria Wolanin,

kl.VII s.p.II i III gimn.

 • Michał Mucha
 • Martyna Tomasiak .


Najlepszym zawodnikiem i zawodniczką z terenu MiG Piwniczna-Zdrój zostali Mirosław Dropek i Joanna Kulig. Najmłodszą zawodniczka była Ewelina Kołtko a najstarszym Jerzy Kopta. Najlepszym z powiatu nowosądeckiego zostali Arkadiusz Śliwa z Krynicy i Anna Bodziony z Niskowej.

Każdy zawodnik i zawodniczka na mecie otrzymali pamiątkowe medale na których była rycina góry Kicarz i Spółdzielni Pracy Piwniczanka. Sponsorem strategicznym była Spółdzielnia Pracy Piwniczanka z Piwnicznej-Zdroju, którą na ceremonii zakończenia reprezentowali: prezes Ryszard Skwarczek i z-ca Jan Kumorek. W tym roku Spółdzielnia Pracy Piwniczanka obchodzi jubileusz 50 – lecia działalności.

Na koniec dokonano dekoracji najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych, którzy otrzymali nagrody rzeczowe wręczone przez Burmistrza MiG Piwniczna-Zdrój Zbigniewa Janeczka i prezesów Piwniczanki oraz przewodniczącego Komisji Turystyki i Sportu powiatu nowosądeckiego Stanisława Sułkowskiego, a wśród wszystkich uczestników imprezy rozlosowano wiele cennych nagród.

Podziękowania  należą się naszym  sponsorom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji imprezy.

 • Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej – główny organizator
 • Sponsorzy: Spółdzielnia Pracy ,,Piwniczanka” – sponsor strategiczny
 • Powiat nowosądecki, kawiarnia – Lodziarnia Florencja, Restauracja Sobieski, Ski Hotel  Sucha Dolina, Hotel Piwniczna, Hotel Perła Południa Rytro, Ultrek, Stowarzyszenie Perły Beskidu Sądeckiego, Park Wodny Kraków, MTM Rytro, Pijalnia Artystyczna Piwniczna-Zdrój, Spar, Delikatesy u Janusza .

Podziękowania należą się  służbom: Komisariatowi w Piwnicznej-Zdroju, Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Straży Granicznej z Nowego Sącza, Strażakom  z terenu MiG Piwnicznej-Zdroju pod wodzą koordynatora Czesława Tomaszewskiego (OSP Piwniczna-Zdrój, Głębokie, Kosarzyska, Wierchomla Wielka, Łomnica Zdrój) i strażakom ochotnikom na Słowacji.

Na koniec zawodów podziękowano Zarządowi Spółdzielni Pracy ,,Piwniczanka” za sponsorowanie 7 edycji tego biegu i marszu oraz dla uczestników którzy brali udział we wszystkich zawodach: Anna Bodziony – Niskowa,  Bogumiła Dobosz – Rytro, Tadeusz Kowalczyk – Kraków, Czesław Łękawski- Rytro, Zbigniew Podsadowski – Gorlice, Urszula Twardy – Nawojowa, Alicja Walendziak i Ryszard Walendziak – Malbork. Ponadto wyróżniono panie Marię Kulig i Alicję Michalczuk za barwne stroje w marszach Piwniczanki

W biegu i marszu wystąpiło 13 uczestników z terenu MiG Piwniczna-Zdrój: Mirosław Dropek, Mateusz Smyda, Joanna Kulig, Małgorzata Kotarba, Kinga Szkaradek, Małgorzata Kulig, Jan Kumorek, Karolina Lisowska, Natalia Nowak, Renata Kumorek, Maria Kulig, Alina Michalczuk. Ponadto w małym biegu Piwniczanki na stadionie wystąpiło kilkunastu uczestników (przedszkolaki,uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum) także z terenu MiG Piwniczna-Zdrój.

Podziękowano wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tych wielu edycji: pracownikom MGOK w Piwnicznej-Zdroju na czele z dyrektor Janiną Janur, jednostkom OSP z terenu MiG Piwniczna-Zdrój, Policji z Nowego Sącza i Piwnicznej-Zdroju i Straży Granicznej z Nowego Sącza oraz innym osobom oraz sponsorom.

Dziękujemy także wolontariuszom (dziewczęta z Gimnazjum w Piwnicznej-Zdroju) i ich opiekunom (Jolanta i Paweł Jochymek) za pomoc przy obsłudze punktów odświeżania z wodą oraz na mecie biegu. Podziękowania dla portalu www.biegpopradzki.pl za prowadzenie zapisów i wszystkich spraw związanych z biegiem i marszem.

Szczegółowe wyniki i zdjęcia znajdują się na  stronie www.biegpopradzki.pl 

Zdjęcia z imprezy zamieszczone są portalu www.piwniczna.pl oraz na www.biegpopradzki.pl

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w zawodach i życzymy udanych startów w dalszej części sezonu.

Ze sportowym pozdrowieniem .
Dyrektor Biegu i Marszu Piwniczanki
(-) Marian Dobosz

 

 

 

 

Galeria zdjęć

DSC_0006.jpg
DSC_0015.jpg
DSC_0017.jpg
DSC_0024.jpg
DSC_0061.jpg
DSC_0230.jpg
DSC_0232.jpg
DSC_0235.jpg
DSC_0258.jpg
DSC_0261.jpg
DSC08357.JPG
DSC08358.JPG
DSC08360.JPG
DSC08364.JPG
DSC08379.JPG
DSC08395.JPG
DSC08398.JPG
DSC08404.JPG
logo.JPG