Europejski fundusz rozwoju regionalnego Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Europejski fundusz rozwoju regionalnego

AKTUALNOŚCI

Burmistrz odebrał rządową promesę na odbudowę mostu na Czerczu

Burmistrz odebrał rządową promesę na odbudowę mostu na Czerczu

12/04/2018

Wczoraj, tj. 11.04.2018 r., Burmistrz Zbigniew Janeczek odebrał w Krakowie promesę na odbudowę mostu na Czerczu. Środki finansowe przeznaczone na ten cel pochodzić będą z podziału w ramach środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Rządowy dokument potwierdzający przyznanie naszej Gminie kwoty 430 tysięcy zł Burmistrz odebrał z rąk Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego.

-Przyznanie środków na odbudowę mostu to doskonała informacja. W świetle planów budowy nowego przedszkola gminnego na terenie obecnego OW CZERCZ informacja ta cieszy tym bardziej, że remont mostu poprawi bezpieczeństwo zarówno Mieszkańców jak i przyszłych uczniów jednostki - powiedział Burmistrz Zbigniew Janeczek.

Swojego zadowolenia z zastrzyku gotówki dla Małopolski nie krył również wojewoda. W trakcie wywiadu udzielonego dla TVP Kraków Piotr Ćwik zaznaczył, że przekazane rządowe środki na realizację zadań popowodziowych na drogach w Małopolsce opiewają na sumę 33 mln zł i przeznaczone zostaną na 70 zadań z całej Małopolski. Piotr Ćwik przedstawił również procedurę pozyskiwania tych środków. Należy nadmienić, że niektóre ze szkód są wynikiem jeszcze powodzi z roku 2010.

- To duże dofinansowanie, z którego samorządy mogą skorzystać. Wracamy do szkód z 2010 roku po zaniechaniu finansowania przez poprzednią ekipę rządową. Ta skala w Małopolsce jest rzeczywiście duża. Mamy nadzieję, że jest to pierwsza transza i pojawią się kolejne. Wszystko zależy również od aury – miejmy nadzieję, że w tym roku będzie łaskawa. Na środki oczekują oczywiście samorządowcy, ale tak naprawdę oczekują mieszkańcy lokalnych gmin i powiatów – podkreślił wojewoda.