Europejski fundusz rozwoju regionalnego Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Europejski fundusz rozwoju regionalnego

AKTUALNOŚCI

Zaproszenie do utworzenia gabinetu weterynaryjnego

Zaproszenie do utworzenia gabinetu weterynaryjnego

21/02/2018

MIASTO i GMINA PIWNICZNA-ZDRÓJ
zaprasza lekarzy weterynarii
do otwarcia gabinetu lub filii  lecznicy weterynaryjnej

Gmina położona jest w południowej części powiatu nowosądeckiego, na trasie Nowy Sącz – Krynica-Zdrój doliną Popradu i przejazdem na Słowację w Mniszku n/Popradem. Podzielona jest na sześć sołectw Młodów, Głębokie, Kokuszka, Łomnica-Zdrój, Wierchomla Wielka i Mała, Zubrzyk, a miasto tworzy osiem osiedli.

Na terenie Piwnicznej-Zdroju mieszka 11 tysięcy osób,  które tworzą gospodarstwa domowe i  gospodarstwa rolne – łącznie około 3 tysięcy.

Mieszkańcy w dużej mierze utrzymują zwierzęta domowe, a w przypadku rolników zwierzęta gospodarskie. Nie mają jednak dostępnej lecznicy dla zwierząt. Proszą więc o włączenie się z pomocą utworzenia lecznicy lub przynajmniej filii z dyżurami kilkunastu godzin w tygodniu. Najbliższe oddalone ok. 25 km znajdują się w sąsiednim Starym Sączu i Muszynie.

Gmina wypełniając obowiązek zaspokajania potrzeb mieszkańców,  udzieli pomocy w zorganizowaniu gabinetu.   Mamy też prywatną  deklarację wynajmu lokalu i mieszkania.  Być może rodzina lekarza zechce zamieszkać  w naszej atrakcyjnej turystycznej i wypoczynkowej oraz  uzdrowiskowej miejscowości – zapraszamy.

Zainteresowanych prosimy o kontakt
e-mail: gmina@piwniczna.pl,
tel.: 18 446 40 43
tel. kom.: 601 538 717

Piwniczna-Zdrój,  20 lutego 2018 r.