Europejski fundusz rozwoju regionalnego Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Europejski fundusz rozwoju regionalnego

AKTUALNOŚCI

VI Bieg i Marsz Piwniczanki - podsumowanie Dyrektora Biegu Mariana Dobosza

VI Bieg i Marsz Piwniczanki - podsumowanie Dyrektora Biegu Mariana Dobosza

04/08/2017

Piwniczna Zdrój 26.07.2017 r.

Szósta edycja Biegu i Marszu Piwniczanki zgromadziła na starcie 213 uczestników z regionu małopolski i innych miast w Polsce oraz ze Słowacji, w tym 135 w biegu, 58 w marszu i krótkim biegu na 5,5 km oraz 20 w małym biegu dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum na 1,4 km.

Patronat nad marszem objął starosta nowosądecki Marek Pławiak.

Były to Mistrzostwa Ziemi Sądeckiej w nordic walking. Honorowym starterem do wszystkich biegów był radny powiatowy Marian Dobosz. Marsz  i bieg odbywał się w upale sięgającym ponad 30 stopni Celcjusza. Trasa przebiegała z Rynku przez Młodów, Głębokie, Radwanów i ponownie do centrum. Liczyła 9,2 km przy niewielkich wzniesieniach z ostatnim podbiegiem do piwniczańskiego rynku. Na trasie były 3 punkty z wodą do picia i gąbki do obmycia się i schłodzenia (w Głębokiem przy Szkole, koło basenów na Radwanowie i przy pijalni wody mineralnej w łazienkach oraz przy byłym Hotelu Koliba).

Zwycięstwo w biegu głównym wywalczył wśród mężczyzn Tomasz Pociecha z Krygu, a wśród kobiet Regina Kulka z Ropy. Oni także zwyciężyli w ubiegłorocznej edycji. W nordic walking zwycięzcami byli Joanna Szurek z Gorlic i Robert Janocha z Krosna. W małym biegu piwniczanki pierwsze miejsca zajęli Mateusz Borzęcki z Przysietnicy i Katarzyna Janocha z Krosna. Najlepszym zawodnikiem i zawodniczką z terenu MiG Piwniczna Zdrój zostali Mariusz Izworski i Anna Wańczyk. Najmłodszym zawodnikiem był Jakub Sarnik a najstarszym Kazimierz Wawrzyniak z Nowego Sącza. Najlepszym z powiatu nowosądeckiego zostali: Krzysztof Jaworski ze Starego Sącza i Anna Bodziony z Niskowej.

Każdy zawodnik i zawodniczka na mecie otrzymali pamiątkowe medale na których była  rycina  kompleksu basenów na Radwanowie obok którego  uczestnicy przebiegali. Po biegu i marszu czekał też pyszny posiłek dla sportowców w postaci tzw. ,,chłodnika”.

Sponsorem strategicznym była Spółdzielnia Pracy ,,Piwniczanka” z Piwnicznej - Zdroju, którą na ceremonii zakończenia reprezentowali: prezes Ryszard Skwarczek i z-ca Jan Kumorek. Na koniec dokonano dekoracji najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych, którzy otrzymali nagrody rzeczowe wręczone przez Burmistrza MiG Piwniczna - Zdrój Zbigniewa Janeczka i prezesów Piwniczanki a wśród wszystkich uczestników imprezy rozlosowano wiele cennych nagród.

Podziękowania  należą się naszym  sponsorom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji imprezy .

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piwnicznej – główny organizator
Sponsorzy: Spółdzielnia Pracy ,,Piwniczanka” – sponsor strategiczny
Powiat nowosądecki, kawiarnia – Lodziarnia Florencja, Restauracja Sobieski, Ski Hotel  Sucha Dolina, Hotel Piwniczna, Hotel Perła Południa, Ultrek, Stowarzyszenie Perły Beskidu Sądeckiego, Park Wodny Kraków, MTM Rytro, Bank Spółdzielczy Piwniczna, Pijalnia Artystyczna Piwniczna, Rolbud Instal, Nadleśnictwo Piwniczna, Spar, Delikatesy u Janusza.

Podziękowania należą się dla służbom: Komisariatowi w Piwnicznej - Zdroju, Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, Straży Granicznej z Nowego Sącza, Strażakom z terenu MiG Piwnicznej - Zdroju (OSP Piwniczna - Zdrój, Głębokie, Kosarzyska, Wierchomla, Łomnica Zdrój).

Dziękujemy także wolontariuszom i ich opiekunom za pomoc przy obsłudze punktów odświeżania z wodą na trasie: z Gimnazjum w Piwnicznej - Zdroju i Szkoły Podstawowej w Głębokiem.

Podziękowania dla portalu www.biegpopradzki.pl  za prowadzenie zapisów i wszystkich spraw związanych z biegiem i marszem .

Szczegółowe wyniki  i zdjęcia znajdują się na  stronie www.biegpopradzki.pl 

Zdjęcia z imprezy zamieszczone są portalu www.piwniczna.pl oraz na www.biegpopradzki.pl 

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w zawodach i życzymy udanych startów w dalszej części sezonu. Ze sportowym pozdrowieniem .

Dyrektor Biegu i Marszu Piwniczanki
Marian Dobosz

 

Zobacz również galerię z dekoracji zawodników na stronie http://www.piwniczna.pl/pl/234/2938/vi-bieg-i-marsz-piwniczanki-23-7-217-r-dekoracja-fotogaleria-.html