Europejski fundusz rozwoju regionalnego Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Europejski fundusz rozwoju regionalnego

AKTUALNOŚCI

Radosne święto w Parku św. Kingi

Radosne święto w Parku św. Kingi

05/06/2017

Mszą Świętą sprawowaną 4 czerwca w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Głębokiem rozpoczęła się uroczystość rocznicowa Stowarzyszenia Młodów - Głębokie. Tuż po niej jej uczestnicy udali się na teren źródeł wody mineralnej w Parku św. Kingi, gdzie wzięli udział w pokazie artystycznym, któremu towarzyszyła degustacja portaw regionalnych przygotowanych przez członkinie Stowarzyszenia. Tradycyjna kwaśnica, placki pasterskie oraz domowe wypieki zachwyciły nie tylko zaproszonych gości ale i osoby, które znalazły się w Parku św. Kingi "przypadkiem" - w ramach wizyty po wodę mineralną.

W obchodach rocznicowych wzięli udział m.in.: Jan Toczek - Przewodniczący Rady Miasta i Gminy Piwniczna - Zdrój, Stanisław Pasoń - Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego oraz była i obecna prezes Stowarzyszenia Młodów - Głębokie: Maria Wanda Krasowska i Danuta Kulig.

-W ubiegłym roku obchodziłyśmy dwudziestolecie istnienia naszego Stowarzyszenia a już za rok będziemy świętować dziesięciolecie poświęcenia figury naszej Patronki - powiedziała Danuta Kulig. -Nasza praca to nie tylko opieka nad źródłami wody mineralnej ale i dbałość o okalające je dwadzieścia hektarów ziemi. Udaje nam się pozyskiwać sporo środków zewnętrznych, stale staramy się o granty a nagrodą za naszą pracę są takie dni, jak dziś - dodaje.

Wspomnianą dbałość widać gołym okiem - na kilka dni przed uroczystością zakończył się montaż zadaszenia nad figurą św. Kingi opartego na kutej konstrukcji. Tuż obok zainstalowano również ławkę dla gości Parku a w obecnym roku planowana jest modernizacja instalacji doprowadzającej wodę do oczka wodnego poniżej wieży widokowej.

-Lata mijają, ale fakt, że człowiek zostawia po sobie coś trwałego i pięknego cieszy cały czas. Warto działać dla innych - powiedziała Maria Wanda Krasowska.

(DI)

Galeria zdjęć

IMG_5886.JPG
IMG_5887.JPG
IMG_5890.JPG
IMG_5897.JPG
IMG_5898.JPG