Europejski fundusz rozwoju regionalnego Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Europejski fundusz rozwoju regionalnego

AKTUALNOŚCI

14 maja Pociąg Retro zawita do Piwnicznej - Zdroju!

14 maja Pociąg Retro zawita do Piwnicznej - Zdroju!

19/04/2017

Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei we współpracy z Województwem Małopolskim realizuje III edycję projektu pn. "Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej" w ramach konkursu "Małopolska Gościnna". Celem projektu jest promocja turystyki i lokalnych atrakcji na terenie całego województwa.

W ramach projektu organizowany jest cykl ogólnodostępnych przejazdów pociągów turystycznych złożonych z zabytkowego parowozu oraz wagonów retro na najciekawszych trasach Małopolski wraz z dodatkowymi atrakcjami w wybranych miejscowościach a także w pociągu (podczas jazdy).

Na terenie Miasta i Gminy Piwniczna - Zdrój zaplanowano przejazdy pociągu retro w następujących terminach:

  • 14 maja 2017 r. (niedziela),
  • 28 maja 2017 r. (niedziela),
  • 23 września 2017 r. (sobota).

W ramach najbliższego przejazdu Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców Miasta i Gminy Piwniczna - Zdrój do zwiedzenia zabytkowego składu.

-14 maja zostaną zrealizowane dwa kursy z Nowego Sącza do Piwnicznej - Zdroju. Dla zainteresowanych mieszkańców udostępnimy pociąg do zwiedzenia wraz z przewodnikiem. Skład będzie stać na stacji pod kościołem 2 godziny, więc każdy, kto będzie chciał zdąży go obejrzeć bez niepotrzebnego pośpiechu  - zachęca Łukasz Wideł ze Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz aktualności z nim związane można znaleźć na stronie organizatora: http://kolejegalicyjskie.pl/ lub bezpośrednio http://kolejegalicyjskie.pl/wydarzenie/historycznym-skladem-do-piwnicznej-zdroju/