Europejski fundusz rozwoju regionalnego Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Europejski fundusz rozwoju regionalnego

AKTUALNOŚCI

S-COOL Karnet po raz drugi! Komunikat SN Dwie Doliny

S-COOL Karnet po raz drugi! Komunikat SN Dwie Doliny

18/01/2017

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla już drugi rok z rzędu rozpoczyna nabór do projektu S-COOL KARNET.

S-COOL KARNET to projekt o charakterze sportowym, którego celem jest popularyzacja zdrowego stylu życia wśród najmłodszych mieszkańców Beskidu Sądeckiego. W dobie rosnącej popularności smartfonów i tabletów jako głównych towarzyszy dorastającej młodzieży Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla wskazuje drogę do rozwijania się poprzez sport, w tym do kształtowania charakteru poprzez wytrwałe doskonalenie umiejętności narciarskich oraz zdrowych relacji międzyludzkich, w których rozwijaniu  urządzenia elektroniczne nie przeszkadzają.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy przy projekcie. Widzimy, że rośnie zainteresowanie nim, a to świadczy z kolei o tym, że taka inicjatywa była bardzo potrzebna. Zamierzamy rozwijać projekt w następnych latach – mówi Zbigniew Janeczek, Burmistrz Piwnicznej Zdroju. – S-COOL KARNET zapewnił młodzieży szkolnej z naszej gminy możliwość nauki i doskonalenia jazdy na nartach przez okres całej zimy. Przy tej okazji również rodzice i opiekunowie dzieci mogą sami korzystać z możliwości uprawiania narciarstwa zachęceni i zainspirowani przez nich – dodaje.

Uczniowie szkół, które zadeklarują udział w projekcie, mogą korzystać ze specjalnego karnetu narciarskiego podczas organizowanych przez szkoły lekcji wychowania fizycznego na stoku oraz poza zajęciami szkolnymi.  – Zapraszamy dyrektorów szkół podstawowych, gimnazjów, jak również dyrektorów liceów i techników do udziału w II Edycji projektu S-COOL KARNET. Komercyjny aspekt projektu sprowadza się do pokrycia kosztów. To, co jest istotne, to praca u podstaw nad zdrowym, sportowym stylem życia, niezależnie od zasobności portfela. Pragniemy, by narciarstwo i snowboard były znakami rozpoznawalnymi Sądecczyzny, a jej mieszkańcy prawdziwymi ambasadorami tych aktywności – mówi Przemysław Kutnyj, rzecznik prasowy Stacji Narciarskiej Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla.

Karnet jest dostępny przez cały sezon narciarski 2016/2017. Do tej pory w projekcie wzięło udział 15 szkół z regionu.

***

Stacja Narciarska Dwie Doliny Muszyna – Wierchomla to 2 wyciągi krzesełkowe i 7 orczykowych i 11 km, w większości oświetlonych nartostrad o różnym poziomie trudności. To tu znajduje się jedna z najdłuższych tras zjazdowych w Polsce – 3 km ciągłego szusowania! Narciarze biegowi mają zaś do pokonania 4,5-kilometrowy, niezwykle malowniczy szlak, ciągnący się od górnej stacji Wierchomla I do Bacówki nad Wierchomlą. Dla snowboardowych zapaleńców nie lada gratką jest z kolei jeden z najdłuższych (400 m) w Polsce parków snowboardowych. Snowpark jest całkowicie usypany z ziemi, dzięki czemu snowboardziści nie muszą czekać na srogą zimę. Dwie Doliny to również bogata infrastruktura: liczne obiekty gastronomiczne przy stoku, serwujące między innymi dania kuchni regionalnej, wypożyczalnia, serwis i przechowalnia sprzętu oraz jedna z najlepszych szkół narciarskich – 5 razy z rzędu znajdująca się na podium w Ogólnopolskich Zawodach Instruktorów SITN PZN.