Europejski fundusz rozwoju regionalnego Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój Europejski fundusz rozwoju regionalnego

AKTUALNOŚCI

Rozpoczęcie roku szkolnego w SP Głębokie

Rozpoczęcie roku szkolnego w SP Głębokie

06/09/2016

Dotyczy: 1 września 2016 r.

1 września br. uczniowie szkół z terenu Miasta i Gminy Piwniczna – Zdrój rozpoczęli kolejny rok nauki. Tego dnia Burmistrz Zbigniew Janeczek uczestniczył w uroczystej akademii inicjującej kolejny okres nauczania w Szkole Podstawowej w Głębokiem – o tyle inny od swoich poprzedników, o ile osadzony w nowych realiach reformy systemu edukacyjnego w Polsce.

Po zakończeniu uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez proboszcza parafii Trójcy Przenajświętszej, ks. Ryszarda Rutkowskiego, uczniowie, ich najbliżsi i kadra pedagogiczna placówki udała się do budynku szkoły, gdzie na tamtejszej sali gimnastycznej odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017.

Joanna Jamrozowicz – dyrektor szkoły wybrana na kolejną kadencję w wyniku postępowania konkursowego– powitała uczestników nie kryjąc zadowolenia z ich obecności.

 -Rozpoczynamy nowy rok szkolny, w czasie którego stoją przed nami nowe wyzwania związane z rozpoczętą reformą oświaty. Nasza szkoła jest otwarta na środowisko, dlatego bardzo dziękuję za obecność Panu Burmistrzowi oraz licznie przybyłym rodzicom - powiedziała dyrektor Jamrozowicz.

Zabierając głos Burmistrz podkreślił, że szkoła w Głębokiem wiele zawdzięcza swojej dyrektor.

-Władze gminy doceniają pracę pani dyrektor Jamrozowicz, która przynosi obfite owoce. Uczniowie odnoszą sukcesy, szczególnie sportowe i artystyczne. Sale pięknieją, otoczenie szkoły się zmienia a jej budynek nabrał zupełnie nowego charakteru. Życzę wam wszystkim, aby kolejne lata były jeszcze lepsze od tych minionych – powiedział Burmistrz.

Dyrektor szkoły zwróciła uwagę na duże zaangażowanie zawsze dyspozycyjnych nauczycieli tej szkoły oraz pozostałych pracowników, a także bardzo dobrą współpracę z instytucjami wspierającymi działalność szkoły. Placówka zyskała bardzo wiele w oddanej do użytku 5 lat temu sali gimnastycznej, która jest miejscem wielu imprez środowiskowych. Stwierdziła że wiele ze zmian i remontów nie udałoby się, gdyby nie ogromna pomoc rodziców uczniów oraz wsparcie władz Gminy. W ostatnim czasie wykonano od dawna planowane remonty w szkole.  

-Po wielu latach starań w szkole dzięki zrozumieniu obecnych władz- został zatrudniony konserwator. Zajmuje się bieżącymi naprawami i częścią prac remontowych. Od tego roku pełni również obowiązki woźnego w miejsce Pani Jadwigi Źrałki, która odeszła na zasłużoną emeryturę. – powiedziała.

Apel inauguracyjny połączony był również z prezentacją multimedialną przypominającą uczniom o tragicznej historii Polski, która 77 lat temu została napadnięta przez III Rzeszę Niemiecką i wojska jej państw satelickich, a także wystawą książek dla dzieci o tej tematyce. Odbyło się także ślubowanie dwóch uczennic, które dołączyły do uczniów kontynuujących naukę w klasie 1.

W części na pożegnanie wakacji wystąpił zespół Alladynki, który pod opieką nauczycielki Sylwii Stawiarskiej zdobył I m. w Powiatowym Konkursie Rozśpiewanych Klas

Na zakończenie uroczystości uczniowie przeszli do klas na spotkania z wychowawcami.

(DI)

Galeria zdjęć

IMG_1967.JPG
IMG_1981.JPG
IMG_1982.JPG
IMG_1998.JPG
IMG_2007.JPG
IMG_2016.JPG
IMG_2036.JPG
IMG_2040.JPG
IMG_2055.JPG
IMG_2059.JPG
IMG_2060.JPG
IMG_2064.JPG
IMG_2068.JPG
IMG_2071.JPG
IMG_2075.JPG
IMG_2105.JPG
IMG_2123.JPG
IMG_2136.JPG
IMG_2175.JPG
IMG_2180.JPG
IMG_2183.JPG