Koronawirus: strefy żółte w Małopolsce. Powiat Nowosądecki w zielonej strefie!

Ministerstwo Zdrowia podało dziś (tzn. 10.09.2020 r.) aktualizację dotyczącą powiatów z największym przyrostem zakażeń koronawirusem. Powiaty te – w zależności od dynamiki zmian w tym zakresie – są objęte tzw. żółtą lub czerwoną strefą.

W Małopolsce do strefy żółtej zaliczono powiat limanowski i powiat tatrzański. Żaden powiat nie został zakwalifikowany do strefy czerwonej. Na ostrzegawczej liście powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami znalazły się powiat nowotarski i powiat myślenicki.

Zmiany obowiązują od soboty 12 września 2020 r.

W wymienionych powiatach obowiązują obostrzenia dotyczące: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek.

Przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia lista powiatów, w których obowiązują obostrzenia, powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.

Szczegółowe obostrzenia dla powiatów czerwonych i żółtych: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

źródło i fot.: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Kalendarz wydarzeń

BASEN NA RADWANOWIE
W KRAJ PIWNICZNA
Facebook
Znad Popradu
Miasta Partnerskie

Na skróty: