Jubileuszowy udział w Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju

Po raz dziesiąty dzieci i młodzież ze szkół z terenu Miasta i Gminy Piwniczna-Zdrój wzięła udział w biegach małopolski organizowanych w ramach Festiwalu Biegowego.  Do Krynicy pojechało 300 dzieci. Największą grupę stanowili uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Piwnicznej-Zdroju 190 uczniów.  Wszyscy po przyjeździe do Krynicy udali się do Pijalni Głównej, gdzie otrzymali pakiet biegacza, w którym była koszulka, słodycze, numer startowy, chip oraz bloczek na posiłek.

O godz. 14.00 rozpoczęły się biegi. Pierwsze na linii startu ustawiły się dziewczynki z klas I-III, następnie IV-VI i VII-VIII. Po dziewczętach do rywalizacji przystąpili chłopcy. Wszyscy biegali ten sam dystans. Na mecie otrzymywali pamiątkowy medal i wodę. Z biegów eliminacyjnych 25 biegaczy z najlepszymi czasami kwalifikowało się do biegów finałowych. Z naszej szkoły zakwalifikowali się:

Kl. I-III

  • Fabiś Amelia, Sidelnikov Nela, Citak Inga, Lisowska Weronika, Hołowacz Klara, Bogaczyk Jakub, Maślanka Michał

Kl. IV-VI

  • Maćkowska Emilia, Potok Olaf

Kl. VII-VIII

  • Waligóra Oskar

Gratulujemy naszym finalistom.

Uczniowie nasi wzięli udział w rywalizacji Aktywna Polska. Do której wystawiliśmy dwie czteroosobowe drużyny. Piwniczna I w składzie: Grucela Zuzanna, Gondek Zuzanna, Potok Olaf, Kużlak Karol i Piwniczna II w składzie: Sławecka Zofia, Citak Julita, Długosz Kacper, Dawid Ściurka.

Startujący mieli do wykonania następujące zadania:

  • odbicia w parach, odległość 4 metry, ograniczenie kółkiem hula hop
  • rzut lotką do celu
  • skok w dal z miejsca z odbicia obunóż
  • przeskoki na skakance
  • żonglerka piłką

Wyników jeszcze nie znamy.

Oprócz udziału w biegach nasi uczniowie występowali na scenie, promując szkołę i gminę. Pokazy taneczne dały uczennice kl. IV, uczniowie kl. II a, II b, III a, III b. Wszystkie pokazy były na wysokim poziomie artystycznym i spotkały się z dużym zainteresowaniem. Uczniowie korzystali z atrakcji i animacji przygotowanych dla nich w strefach gier i zabaw. Po raz kolejny pogoda nam dopisała.

Opiekę nad dziećmi podczas wyjazdu sprawowały Panie: Monika Przybyła, Irena Koszkul, Maria Stanczak, Halina Gromala, Elżbieta Wąchała, Maria Izworska, Agata Pawlik-Pasionek, Ewa Maślanka, Adam Długosz, Jolanta Jochymek. Wspierali je rodzice: Alicja Maślanka, Monika Kulig, Rajmund Najduch, Marta Gumulak, Renata Miechurska, Iwona Mróz.

Wszystkim należą się ogromne podziękowania za zaangażowanie, pomoc, wsparcie i poświęcony czas. Podziękowania dla Burmistrza Miasta i Gminy Pana Dariusza Chorużyka za współfinansowanie kosztów przejazdu autokarów.

Koordynator: Jolanta Jochymek

Kalendarz wydarzeń

11
Rozkład jazdy pociągów 01.09.2019 - 19.09.2019
W KRAJ PIWNICZNA
Facebook
Znad Popradu
BASEN NA RADWANOWIE
Miasta Partnerskie

Na skróty: